Vinaora Visitors Counter

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

16 czerwiec 2019r.

1
  1. Nasza Parafia przeżywa dzisiaj swoje święto patronalne – Uroczystość Świętej Trójcy. Uroczysta Msza Święta odpustowa o godz. 12.15. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Piotr Szcześniak z Inowrocławia.

2
  • W poniedziałek na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania. "Próba generalna" przed bierzmowaniem w piątek o godz. 16.00 w kościele w Dąbrowie. Zarówno w poniedziałek, jak i w piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania w sobotę 22 czerwca o godzinie 11.00 w Dąbrowie.

3 W środę o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
4

W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W naszym kościele Msza św. o godz. 10.00, po niej uroczysta procesja ulicami Słaboszewa, która zakończy się przy ostatnim ołtarzu błogosławieństwem na cztery strony świata.

Proszę o przygotowanie ołtarzy następujące rodziny:

- ołtarz I – przy domu p. Białozor – rodziny: Paluch, Pomianek, Chrośniak, Kołacki, Sadrakułów, Piętków.

- ołtarz II – przy domu p. Grądek – rodziny: Szymkus, Puszczyński, Sadrakułów, Biesiadów, Bergmann, Dojss, Konopińskich, Kulik, Drzażdżyńska, Bojarscy, Dojss.

- ołtarz III – na końcu "białej drogi" - rodziny: Buczkowskich, Błaszak, Ostrowskich, Lewandowskich, Storozum, Kwiatkowskich.

- ołtarz IV – przy Kościele – bierzmowani.

Proszę druhów strażaków o asystę w czasie procesji i zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów (próba w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele).

5
  • Zapraszam z poszczególnych wiosek do asysty na kolejne dni Oktawy:

- piątek – Mierucinek

- sobota - Krzekotowo

- niedziela /godz. 9.00/ - Białe Błota

- poniedziałek - Mierucin

- wtorek - Słaboszewo

- środa - Słaboszewko

- czwartek - OSP

- piątek - Szeroki Kamień

6
  • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie wokół Kościoła. Proszę mieszkańców następujących wiosek o przygotowanie ołtarzy:

- ołtarz IBiałe Błota

- ołtarz IIKrzekotowo cz. I

- ołtarz IIIKrzekotowo cz. II

- ołtarz IV - Mierucinek

7 Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w łączności z procesją w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
8 Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie kościoła oraz ofiary na kwiaty.
9 Polecam uwadze wiernych prasę katolicką.